Tályog és kelések
A tályogokat és keléseket már nagyon régóta sikeresen kezelik természetes gyógymódokkal. Ugyanis a tályog és a kelés csak akkor gyógyul meg, ha megnyílt.
A lepkeszeg borogatás jól „kihúzza” a fekélyt és a furunkulust. A kemény kelések felpuhítására is alkalmas.
Elkészítése: egy evőkanál őrölt lepkeszegmagot kevés felforralt, meleg vízzel sűrű péppé keverünk. (A vizet azért kell felforralni, hogy a furunkulusra ne kerüljön több csíra.) A pépet géz lapra kenjük.
Alkalmazása: a pépes gézlapot olyan melegen, amit a beteg még kibír, a kezelendő helyre tesszük, és 15-20 percig rajta hagyjuk. A kezelést a gennygóc kifakadása után is naponta többször megismételjük, mindaddig, amíg a bőr felülete sima és puha nem lesz, és vissza nem nyeri normális színét.
A vasfű (Verbena officinalis) borogatást kb. 1 héten át hagyjuk a sebes területen. Ha kiszáradt, cseréljük le. A gennygóc eltűnéséért naponta kétszer borogassunk. Körömágygyulladás esetén is hatásos.
Elkészítése: egy evőkanál szárított vasfüvet (Verbena officinalis) gézzacskóban forraljunk fel vízben kb. 3 percig (vagy lógassuk a gőz fölé).
Alkalmazása: a meleg füvet gézpólyába csavarjuk. A borogatást legalább 1 héten át a seben tartjuk.
Verbena (Verbena officinalis) poultice approx. Leave it on the injured area for 1 week. If it is dry, replace it. To make the pus disappear, apply the poultice twice a day. It is also effective in case of nail bed inflammation. Preparation: boil a tablespoon of dried verbena (Verbena officinalis) in a gauze bag in water for approx. for 3 minutes (or hang over the steam). Application: wrap the warm grass in a gauze bandage. The poultice is kept on the wound for at least 1 week.
A káposztalevélel kezelt kelés, duzzanat gyorsabban gyógyul. Enzim tartalma miatt nyílt sebre a káposztalevelet ne tegyük!
Elkészítése: egy friss édes káposzta belső leveleit finomra aprítjuk. Ha beteg bőre nagyon száraz, a felaprított káposztához keverjünk sűrű tejszínt.
Alkalmazása: a felaprított káposztát gézbe csavarjuk, és az érintett területre helyezzük. Az egészet lazán körül tekerjük pólyával vagy kötszerrel, és ragtapasszal rögzítjük. A káposztás borogatás fellazítja a duzzanatot, és kihúzza a gennyet. A borogatás naponta többször cseréljük.
A Vörösfenyőből készült kenőcs ekcéma, kiütés és sömör ellen ajánlott.
Elkészítése: 10 g friss Vörösfenyő csúcsot mixerrel péppé aprítunk. Rövid ideig melegítjük, majd 10 dkg sertés zsírt vagy vazelint adunk hozzá. A keveréket felfőzzük. (A növényi részeket azért kell zsírban forralni, hogy a fertőzésveszélyt kizárjuk.) A forró zsírt vagy vazelint gézkendőn átszűrjük.
Alkalmazása: a Vörösfenyő kenőcsöt naponta többször, közvetlenül a száraz, durva, viszkető bőr felületre kenjük.
Larch ointment is recommended against eczema, rashes and eczema. Preparation: grind 10 g of fresh Scots pine tips to a pulp with a mixer. Heat for a short time, then add 10 dkg of pork fat or petroleum jelly. Boil the mixture. (The plant parts must be boiled in fat to eliminate the risk of infection.) Filter the hot fat or petroleum jelly through cheesecloth. Application: Apply the Larch ointment several times a day, directly on the dry, rough, itchy skin surface. Source
Elsősorban a viszkettő tályogokat és keléseket kezeljük vele. A sós vizes borogatás csökkenti a viszketést.
Elkészítése: 5 teáskanál sót feloldunk 1 l hideg, előzőleg felforralt vízben.
Alkalmazása: mártsunk 1 db vattát az oldatba, és dörzsöljük be vele alaposan az érintett terület. Borogatáshoz mártunk egy többrétegű gézlapot sós vízbe, helyezzük a bőrre, és gézpólyával rögzítsük. Ha kötés kiszárad, locsoljuk meg a sós vízzel. A gennyes sebeket nem szabad dörzsölni, mert a fertőzést át vihetjük az egészséges területekre.
Preparation: grind 10 g of fresh Scots pine tips to a pulp with a mixer. Heat for a short time, then add 10 dkg of pork fat or petroleum jelly. Boil the mixture. (The plant parts must be boiled in fat to eliminate the risk of infection.) Filter the hot fat or petroleum jelly through cheesecloth.
A cickafarkfű(Achillea millefolium) tea (fészekvirágzatú!) külsőleg és belsőleg is alkalmazható ekcéma ellen.
Elkészítése: egy evőkanál cickafarkfű(Achillea millefolium) teát (zöldjét és virágát) öntsük le 1/4 liter forrásig hevített vízzel. 3 percig hagyjuk állni, majd szűrjük le.
Alkalmazása: a cickafarkfű tea műtét előtti fertőzés megelőző szerként is kiváló. Ilyenkor a kúra három nappal a műtét előtt kezdődik, és a műtét után 10 napon át tart.
Application:
A cickafarkfű borogatás (fészek virágzatú!) Gyorsítja a sebgyógyulást.
Elkészítése: egy evőkanál cickafarkfüvet (vagy egy evőkanál Pásztortáska teát vagy mindkettőből vegyesen, fele-fele adagot) 1/4 liter forrásban lévő vízbe öntünk. 1 percig forraljuk. A teát a tasakban, gőz fölött is elkészíthetjük.
Alkalmazása: a sebre gézpólyát helyezünk, majd rátesszük a meleg és nedves leleveleket. Ha a kötés kiszáradt, naponta többször is cseréljük le.
A kakukkfű furunkulus és bőrgyulladás esetén antiszeptikus hatású, a rosszul gyógyuló sebeknél pedig megakadályozza a vastag varképződést.
Elkészítése: 3 csepp Kakukkfű olajat 1 csésze langyos, előzőleg felforralt vízbe cseppentünk.
Alkalmazása: a Kakukkfű olaj keveréket azonnal használjuk fel. (A keverék nem tartható el, mert a kakukkfű illóolaja viszonylag gyorsan elpárolog, 6 óra múlva már nem tartalmaz hatóanyagot!)
Forrás
A tyúkhúr borogatás és a gyógyszertárban kapható tyúkhúr kenőcs ekcéma csökkentő hatású.
Alkalmazása: gézpólyára tyúkhúr főzetet öntünk. A borogatást az érintett területre helyezzük. A friss növény különösen hatásos.
Preparation: grind 10 g of fresh Scots pine tips to a pulp with a mixer. Heat for a short time, then add 10 dkg of pork fat or petroleum jelly. Boil the mixture. (The plant parts must be boiled in fat to eliminate the risk of infection.) Filter the hot fat or petroleum jelly through cheesecloth.
Ez a húzókenőcs állítólag a cigányoktól került át a népi gyógyászatba.
Elkészítése: egy kis marék bodzalevelet mozsárban megtörünk. Hozzáadunk hét medvehagyma levelet. Ezt is összetörjük. Annyi aloét csepegtetünk hozzá, hogy jól kenhető péppé álljon össze.
Alkalmazása: a pépet géz vagy vászon kendőre kenjük, majd borogatásként a tályogra helyezzük. A húzó kenőcsös borogatást maximum 2 óráig hagyjuk a tályogon. A kezelést 3 óra múlva megismételhetjük.
A lenmag tasak felpuhítja a furunkulust, a kelést, és csökkenti a fájdalmat.
Elkészítése: egy, a kelés, illetve a furunkulus nagyságának megfelelő géz-vagy vászon tasakot megtöltünk egész len magukkal. 10 percig forrásban lévő vízbe (vagy gőz fölé) lógatjuk. Ha beteg bőre nagyon száraz, keverjünk a forró lem maghoz egy teáskanál Oliva olajat. A lenmag főzőleve is felhasználható: egy evőkanál ecettel elkeverve sebkezelésre javallott.
Alkalmazása: a lenmag tasakot kb. 42 °-ra lehűtjük. (Ha beteg a 42 °-ot túlságosan forrónak érzi, további hűthetjük.) Olyan forrón tegyük a fájós területre, amilyet a beteg még éppen elvisel. Gyapjúkendővel rögzítjük. Legalább 30 percig hagyjuk a bőrön. Ha munka közben is szeretnénk folytatni a kezelést, a lenmagot keverjük el egy teáskanál oliva olajjal és egy evőkanál mézzel. A kenőcsöt kenjük ragtapaszra, és ragasszuk a kívánt felületre. Éjszakára a kenőcshöz 2 csepp kakukkfű olajat és 2 csepp rozmaring olajat is keverhetünk.
-
Herbalexikon társasjáték
Társasjáték10.990,00 FtOriginal price was: 10.990,00 Ft.8.900,00 FtCurrent price is: 8.900,00 Ft.Kosárba teszemÉrtékelés: 0 / 5